Poznaj AI Lab!
Wraz z firmami Intel, Google for Education oraz Shape Robotics jesteśmy dumni z ogłoszenia startu naszego najnowszego projektu, który stanowi kolejną rewolucję w edukacji. AI Lab, czyli innowacyjna inicjatywa, skupiająca się na wprowadzaniu najnowszych technologii do szkół, aby stworzyć środowisko nauki, które jest przyszłością dzisiejszych uczniów.
Beneficjentem naszego projektu pilotażowego zostało Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Iłży. Już wkrótce wspólnie zrewolucjonizujemy edukację w tej szkole i pomożemy jej postawić gigantyczny krok w przyszłość. Będzie to wzór i inspiracja dla innych polskich szkół, co mamy nadzieję, pozwoli nam unowocześniać kolejne placówki!

Partnerzy

Odkryj nową jakość nauczania dzięki sztucznej inteligencji i technologii cyfrowej!

Co daje udział w projekcie?

  • W ramach projektu AI Lab wprowadzimy do szkoły najnowocześniejsze technologie, w tym Chromebooki, tablice interaktywne, zestaw konferencyjny Google Meet, roboty edukacyjne Fable oraz zestawy VR, które umożliwią uczniom dostęp do bogatej gamy zasobów edukacyjnych.
  • Dzięki AI Labs szkoła zyska dostęp do licencji na najnowsze oprogramowanie edukacyjne, które pozwoli na personalizację procesu nauczania i dostosowanie go do indywidualnych potrzeb każdego ucznia.
  • Program obejmuje kompleksowe szkolenie dla nauczycieli i administratorów. Przygotujemy ich do efektywnego wykorzystania nowych technologii                   w codziennej pracy oraz do tworzenia kreatywnych lekcji. Po ukończeniu kursu online, nauczyciele przystąpią do egzaminu, dzięki któremu uzyskają tytuł Certyfikowanego Edukatora Google – uznawany na całym świecie certyfikat Google, który nie tylko potwierdza znajomość wykorzystywanych technologii, ale też realnie większa wartość na rynku pracy.
  • Nauczyciele będą mieć dostęp do gotowych scenariuszy lekcji, które wykorzystują potencjał nowoczesnych technologii. Ponadto przeszkolimy ich, aby mogli samodzielnie tworzyć takie scenariusze, dostosowane do potrzeb ich uczniów.
  • Dostęp do projektu Skills for Innovation, wprowadzenie metodologii STEAM i nauczania opartego na projektach, pozwolą na kompleksowy rozwój umiejętności poznawczych, technologicznych i społeczno-emocjonalnych uczniów.
  • AI Labs przewiduje również szkolenie z wykorzystania sztucznej inteligencji w procesie nauczania. Nauczyciele zdobędą umiejętności potrzebne do wykorzystania narzędzi opartych na AI w celu efektywnego wspierania edukacji swoich uczniów. Przewidujemy intensywne warsztaty praktyczne, dzięki którym nauczyciele zdobędą niezbędne doświadczenie w pracy ze sprzętem laboratoryjnym i nauczą się integrować nowoczesne technologie w edukacji STEAM. Nowa wiedza pozwoli wykorzystywać potencjał sztucznej inteligencji do wzbogacania lekcji oraz tworzyć nowoczesne i interaktywne środowisko nauki!

Projekt pilotażowy AI już się rozpoczął

Zachęcamy do śledzenia postępów projektu na naszej stronie!

Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o naszym projekcie i jak możemy pomóc Twojej szkole osiągnąć sukces.

Used video in the banner by Relaxation Ambient Music