Konferencja w Gdańsku 2023: Wzmacnianie edukacji poprzez innowacje i współpracę
Dwa tygodnie temu CCT Poland we współpracy z Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku zorganizowało konferencję. W konferencji edukacyjnej wzięło udział wielu pedagogów i ekspertów w dziedzinie edukacji, m.in. Dariusz Rzucidło, Mariia Ruban, Milena Wojciechowska, Anna Kościukiewicz-Jabłońska, Igor Wasiewicz-Pawlaczyk.
Konferencja przewidywała wnikliwą analizę innowacyjnych rozwiązań i strategii, w zakresie skutecznego zarządzania szkołą oraz kreowania lepszych doświadczeń edukacyjnych.
Pierwszym prelegentem na konferencji był Dariusz Rzucidło, który podzielił się swoimi doświadczeniami związanymi z bezpieczeństwem danych oraz tym, jak workspace pomaga mu w zapewnieniu bezpieczeństwa w szkole. Wykorzystując przykłady z własnego doświadczenia, omówił, jakie cyber zagrożenia mogą dotknąć szkołę oraz jak rozwiązania Google mogą pomóc je zminimalizować. Dzięki dodatkowym funkcjom bezpieczeństwa, szkoła może zminimalizować ryzyko hakowania, utraty danych wrażliwych, czy też podnieść poziom kontroli nad tym, jak uczniowie korzystają z technologii w szkole itp.
Następna była Pani Mariia Ruban z przemówieniem, które sprawiło, że uczestnicy chcieli więcej. Pani Ruban mówiła o projekcie Albus i jego realizacji w dwóch szkołach. W jaki sposób realizacja takiego projektu przyniosła znakomite efekty obu szkołom? Projekt Albus radykalnie poprawił wyniki edukacyjne obu szkół. Poprzez dostęp do dodatkowych zasobów dydaktycznych i wsparcia ze strony ekspertów edukacyjnych, udział w projekcie umożliwił nauczycielom stworzenie bardziej angażującego i efektywnego środowiska nauczania. To z kolei zaowocowało lepszymi wynikami w nauce uczniów.
Pani Milena Wojciechowska uczestniczyła w konferencji jako oficjalny przedstawiciel Google i mówiła o zaangażowaniu firmy w inicjatywy edukacyjne. Omówiła również ich plany na przyszłość i to w jaki sposób firma Google angażuje się, aby wspierać rynek edukacyjny w Polsce. Pani Wojciechowska swoim przemówieniem zachęciła słuchaczy do tworzenia i prowadzenia inicjatyw na rzecz poprawy jakości życia społecznego. Na zakończenie wykładu przypomniała również o wartości współpracy i jej skuteczności. Spośród wszystkich prezentacji największe wrażenie na publiczności zrobiła prezentacja Pani Anny Kościukiewicz-Jabłońskiej, która jest współzałożycielką i dyrektorką dwujęzycznej szkoły „Naja Szkóła” w Wejherowie. Pani Kościukiewicz-Jabłońska opowiedziała o swoich doświadczeniach w poszukiwaniu najlepszego rozwiązania, dzięki któremu mogła usprawnić system zarządzania szkołą i zwiększyć efektywność procesu nauczania w swojej szkole. W dalszej części swojego wystąpienia, Pani dyrektor Naja Szkòła opowiedziała o tym, jak wykorzystanie platformy Google Workspace w połączeniu z Chromebookami pomogło jej zrealizować cele. Pani Anna opowiedziała o tym, jak te narzędzia całkowicie zmieniły jej szkołę, zapewniając łatwy system i szybkie rozwiązanie dla edukacji, szczególnie w czasie pandemii. Ten przykład pokazał, jak szeroko technologia może wpływać na edukację i dostosowywać się do sytuacji, aby służyć ulepszaniu procesów edukacyjnych.
Prezentacja Pana Igora Wasiewicza-Pawlaczyka zagłębiła praktyczne aspekty wdrażania modelu 1:1 w szkołach. Uczestnicy uzyskali cenne informacje na temat bezproblemowego włączania technologii do programów nauczania, korzystając ze spersonalizowanych doświadczeń edukacyjnych. Przemówienie Pana Igora posłużyło jako przewodnik dla nauczycieli, którzy chcą odkryć ogromne korzyści płynące z tego innowacyjnego podejścia.
Konferencja miała charakter otwarty i sprzyjała dyskusji i współpracy. Uczestnicy wykazali się wzorowym zaangażowaniem i entuzjazmem dla wspólnego celu, jakim jest rozwój edukacji w Polsce. Zaproszeni wykładowcy pozostawili przestrzeń do dyskusji, czyniąc wydarzenie doskonałą okazją do networkingu. To ostatecznie zainspirowało i zmotywowało wszystkich do pozytywnych zmian w swoich instytucjach edukacyjnych na rzecz lepszej przyszłości edukacyjnej, w której technologia odgrywa kluczową rolę.
Na konferencję w Gdańsku przybyli nauczyciele, profesjonaliści i wizjonerzy, którzy przesuwali granice rozwoju i doskonalenia edukacji. Myśląc o konferencji z optymizmem patrzymy w przyszłość edukacji w Polsce. Wnikliwe komentarze prelegentów i gorliwy udział publiczności są bodźcem do radykalnych zmian w strategiach instruktażowych. Razem możemy udoskonalić system edukacji, wprowadzić innowacje i zagwarantować lepszą przyszłość następnym pokoleniom.